Förslag spelschema
Här är ett förslag till spelprogram för div 1 Östra för säsongen 12/13.
Vad kan vara viktigt att notera i detta då?
- Den 10 nov är det seriepremiär – då tar EBS emot Helenelund på Isstadion.
- Det blir ingen annandagsbandy på Isstadion, för då ska EBS till Gubbängen för att möta GT76 IK.
- EBS får spela två matcher inomhus under serien också mot Tillberga bandy U i Västerås och mot UNIK bandy i Uppsala.
I mitten av juli kommer programmet att fastställas.
Omg | Hemmalag | Bortalag | Datum | Tid | Anläggning | |
1 | GT76 IK | Tillberga Bandy U | 2012-11-10 | 13.00 | Gubbängens IP | |
1 | Djurgårdens IF Bandy | UNIK Bandy | 2012-11-10 | 13.00 | Spånga IP | |
1 | Uppsala BoIS | AIK BF | 2012-11-11 | 13.00 | Studenternas A-plan | |
1 | Eskilstuna BS | Helenelunds IK | 2012-11-10 | 14.15 | Isstadion Eskilstuna | |
1 | Nitro/Nora BS | Norrtelje BF | 2012-11-11 | Swedice Arena | ||
2 | UNIK Bandy | GT76 IK | 2012-11-17 | 15.30 | RELITA Hallen | |
2 | Helenelunds IK | Nitro/Nora BS | 2012-11-18 | 13.30 | Sollentunavallen | |
2 | Norrtelje BF | Djurgårdens IF Bandy | 2012-11-18 | Norrtälje IP | ||
2 | AIK BF | Eskilstuna BS | 2012-11-18 | 13.00 | Bergshamra Arena | |
2 | Tillberga Bandy U | Uppsala BoIS | 2012-11-18 | ABB Arena Syd | ||
3 | GT76 IK | Uppsala BoIS | 2012-11-25 | 13.00 | Gubbängens IP | |
3 | UNIK Bandy | Norrtelje BF | 2012-11-25 | 13.00 | RELITA Hallen | |
3 | Eskilstuna BS | Tillberga Bandy U | 2012-11-24 | 14.15 | Isstadion Eskilstuna | |
3 | Djurgårdens IF Bandy | Helenelunds IK | 2012-11-25 | 13.00 | Spånga IP | |
3 | Nitro/Nora BS | AIK BF | 2012-11-25 | Swedice Arena | ||
4 | GT76 IK | Helenelunds IK | 2012-12-02 | 13.00 | Gubbängens IP | |
4 | Tillberga Bandy U | AIK BF | 2012-12-02 | ABB Arena Syd | ||
4 | Uppsala BoIS | Norrtelje BF | 2012-12-02 | 13.00 | Studenternas A-plan | |
4 | Nitro/Nora BS | UNIK Bandy | 2012-12-02 | Swedice Arena | ||
4 | Eskilstuna BS | Djurgårdens IF Bandy | 2012-12-01 | 14.15 | Isstadion Eskilstuna | |
5 | Norrtelje BF | Eskilstuna BS | 2012-12-09 | Norrtälje IP | ||
5 | UNIK Bandy | Tillberga Bandy U | 2012-12-09 | 13.00 | RELITA Hallen | |
5 | Helenelunds IK | Uppsala BoIS | 2012-12-09 | 13.30 | Sollentunavallen | |
5 | Djurgårdens IF Bandy | Nitro/Nora BS | 2012-12-09 | 13.00 | Spånga IP | |
5 | AIK BF | GT76 IK | 2012-12-09 | 13.00 | Bergshamra Arena | |
6 | Tillberga Bandy U | Norrtelje BF | 2012-12-12 | ABB Arena Syd | ||
6 | AIK BF | Helenelunds IK | 2012-12-12 | 19.00 | Bergshamra Arena | |
6 | GT76 IK | Djurgårdens IF Bandy | 2012-12-12 | 19.00 | Gubbängens IP | |
6 | Eskilstuna BS | UNIK Bandy | 2012-12-12 | 19.30 | Isstadion Eskilstuna | |
6 | Uppsala BoIS | Nitro/Nora BS | 2012-12-12 | 19.00 | Studenternas A-plan | |
7 | Djurgårdens IF Bandy | Uppsala BoIS | 2012-12-15 | 15.30 | Spånga IP | |
7 | Norrtelje BF | GT76 IK | 2012-12-16 | Norrtälje IP | ||
7 | UNIK Bandy | AIK BF | 2012-12-16 | 13.00 | RELITA Hallen | |
7 | Helenelunds IK | Tillberga Bandy U | 2012-12-16 | 13.30 | Sollentunavallen | |
7 | Nitro/Nora BS | Eskilstuna BS | 2012-12-16 | Swedice Arena | ||
8 | AIK BF | Djurgårdens IF Bandy | 2012-12-26 | 13.00 | Bergshamra Arena | |
8 | Helenelunds IK | Norrtelje BF | 2012-12-26 | 13.00 | Sollentunavallen | |
8 | GT76 IK | Eskilstuna BS | 2012-12-26 | 13.00 | Gubbängens IP | |
8 | Uppsala BoIS | UNIK Bandy | 2012-12-26 | 16.00 | Studenternas A-plan | |
8 | Tillberga Bandy U | Nitro/Nora BS | 2012-12-26 | ABB Arena Syd | ||
9 | Norrtelje BF | AIK BF | 2012-12-30 | Norrtälje IP | ||
9 | UNIK Bandy | Helenelunds IK | 2012-12-30 | 14.00 | RELITA Hallen | |
9 | Eskilstuna BS | Uppsala BoIS | 2012-12-29 | 14.15 | Isstadion Eskilstuna | |
9 | Djurgårdens IF Bandy | Tillberga Bandy U | 2012-12-30 | 13.00 | Spånga IP | |
9 | Nitro/Nora BS | GT76 IK | 2012-12-30 | Swedice Arena | ||
10 | AIK BF | Uppsala BoIS | 2013-01-05 | 13.00 | Bergshamra Arena | |
10 | Norrtelje BF | Nitro/Nora BS | 2013-01-06 | Norrtälje IP | ||
10 | UNIK Bandy | Djurgårdens IF Bandy | 2013-01-06 | 15.30 | RELITA Hallen | |
10 | Helenelunds IK | Eskilstuna BS | 2013-01-06 | 13.30 | Sollentunavallen | |
10 | Tillberga Bandy U | GT76 IK | 2013-01-06 | ABB Arena Syd | ||
11 | GT76 IK | UNIK Bandy | 2013-01-12 | 13.00 | Gubbängens IP | |
11 | Uppsala BoIS | Tillberga Bandy U | 2013-01-13 | 13.00 | Studenternas A-plan | |
11 | Eskilstuna BS | AIK BF | 2013-01-13 | 19.00 | Isstadion Eskilstuna | |
11 | Djurgårdens IF Bandy | Norrtelje BF | 2013-01-13 | 13.00 | Spånga IP | |
11 | Nitro/Nora BS | Helenelunds IK | 2013-01-13 | Swedice Arena | ||
12 | Helenelunds IK | Djurgårdens IF Bandy | 2013-01-20 | 13.30 | Sollentunavallen | |
12 | Norrtelje BF | UNIK Bandy | 2013-01-20 | Norrtälje IP | ||
12 | AIK BF | Nitro/Nora BS | 2013-01-20 | 13.00 | Bergshamra Arena | |
12 | Uppsala BoIS | GT76 IK | 2013-01-20 | 13.00 | Studenternas A-plan | |
12 | Tillberga Bandy U | Eskilstuna BS | 2013-01-18 | ABB Arena Syd | ||
13 | Norrtelje BF | Uppsala BoIS | 2013-01-23 | Norrtälje IP | ||
13 | Helenelunds IK | GT76 IK | 2013-01-23 | 19.00 | Sollentunavallen | |
13 | UNIK Bandy | Nitro/Nora BS | 2013-01-30 | 19.00 | RELITA Hallen | |
13 | Djurgårdens IF Bandy | Eskilstuna BS | 2013-01-30 | 19.00 | Spånga IP | |
13 | AIK BF | Tillberga Bandy U | 2013-01-30 | 19.00 | Bergshamra Arena | |
14 | GT76 IK | AIK BF | 2013-01-27 | 13.00 | Gubbängens IP | |
14 | Tillberga Bandy U | UNIK Bandy | 2013-01-27 | ABB Arena Syd | ||
14 | Uppsala BoIS | Helenelunds IK | 2013-01-27 | 13.00 | Studenternas A-plan | |
14 | Nitro/Nora BS | Djurgårdens IF Bandy | 2013-01-27 | Swedice Arena | ||
14 | Eskilstuna BS | Norrtelje BF | 2013-01-26 | 14.15 | Isstadion Eskilstuna | |
15 | Norrtelje BF | Tillberga Bandy U | 2013-02-03 | Norrtälje IP | ||
15 | UNIK Bandy | Eskilstuna BS | 2013-02-03 | 13.00 | RELITA Hallen | |
15 | Helenelunds IK | AIK BF | 2013-02-03 | 13.30 | Sollentunavallen | |
15 | Djurgårdens IF Bandy | GT76 IK | 2013-02-03 | 13.00 | Spånga IP | |
15 | Nitro/Nora BS | Uppsala BoIS | 2013-02-03 | Swedice Arena | ||
16 | GT76 IK | Norrtelje BF | 2013-02-10 | 13.00 | Gubbängens IP | |
16 | AIK BF | UNIK Bandy | 2013-02-10 | 13.00 | Bergshamra Arena | |
16 | Tillberga Bandy U | Helenelunds IK | 2013-02-10 | ABB Arena Syd | ||
16 | Uppsala BoIS | Djurgårdens IF Bandy | 2013-02-10 | 13.00 | Studenternas A-plan | |
16 | Eskilstuna BS | Nitro/Nora BS | 2013-02-09 | 14.15 | Isstadion Eskilstuna | |
17 | Nitro/Nora BS | Tillberga Bandy U | 2013-02-17 | Swedice Arena | ||
17 | UNIK Bandy | Uppsala BoIS | 2013-02-17 | 13.00 | RELITA Hallen | |
17 | Norrtelje BF | Helenelunds IK | 2013-02-17 | Norrtälje IP | ||
17 | Eskilstuna BS | GT76 IK | 2013-02-17 | 14.15 | Isstadion Eskilstuna | |
17 | Djurgårdens IF Bandy | AIK BF | 2013-02-17 | 13.00 | Spånga IP | |
18 | Helenelunds IK | UNIK Bandy | 2013-02-24 | 13.00 | Sollentunavallen | |
18 | Tillberga Bandy U | Djurgårdens IF Bandy | 2013-02-24 | 13.00 | ABB Arena Syd | |
18 | Uppsala BoIS | Eskilstuna BS | 2013-02-24 | 13.00 | Studenternas A-plan | |
18 | GT76 IK | Nitro/Nora BS | 2013-02-24 | 13.00 | Gubbängens IP | |
18 | AIK BF | Norrtelje BF | 2013-02-24 | 13.00 | Bergshamra Arena | |
|